Úspora místa a ergonomie - jednoduše velmi praktické BITO řešení 

EQZkratka EQ vznikla spojením „ergonomických" a „inteligentních" funkcí, kterými se box pyšní, tedy ergonomie + IQ= EQ.

Ať už v průmyslu nebo obchodu – s BITOBOXem EQ přináší na trh BITO skladovací technika mimořádně inovativní a ergonomický skladovací box, který se perfektně hodí do různých odvětví průmyslu. V prázdném stavu lze tento robustní box složit, čímž je redukován objem až o 75%. Podle potřeby může být box vybaven také zpevněným žebrovaným nebo dvojitým dnem. Proto může být také bezpečně využíván v automatizovaných skladech.

BITO nabízí* svůj nový typ BITOBOXu EQ v základních rozměrech 600 x 400 mm při výškách 285 a 320 mm. Oba typy mají nosnost více než 20 kilogramů, v případě dvojitého dna dokonce až 50kg, při zatížení spolehlivě zvládne i 180 kg. Specialista na intralogistiku myslel hlavně také na pracovníky, kteří budou s boxy manipulovat.

 EQ

Ve spolupráci s IAD (Institut pro ergonomii Technické univerzity v Darmstadtu) byl box opatřen také páčkou na bočních stranách, díky které lze přepravku pohodlně a bezpečně složit. Zámek se uvolní pouze stlačením páčky palcem nebo zápěstím, což umožňuje složení stěn boxu bez námahy a bez rizika skřípnutí prstu, jak tomu často u srovnatelných produktů bývá.

 EQ

Na přání byl BITOBOX EQ opatřen také dvoudílným víkem a otvorem pro zajištění plombami. Ty zabezpečí přepravku před neoprávněným vniknutím dovnitř a ztrátě skladovaných nebo přepravovaných položek. To usnadní práci zaměstnancům skladu, kteří mohou kompletně připravený box uzavřít a uzamknout, nic se už neztratí!

 EQ

Volitelně je k dispozici také výklopná rukojeť, díky které lze s boxem pohodlně manipulovat i vpřípadě, že má stěny uzavřené.

 EQ

V neposlední řadě je box opatřen transparentním okénkem na etiketu. Díky němu lze box snadno a rychle identifikovat bez nutnosti otevírání boxu, nehrozí ani ztráta či znečištění a poškození etikety, ta je totiž vkládaná zevnitř boxu a jasně čitelná přes průhledné okénko.

EQ
* První prototyp BITOBOXu EQ mohli vidět návštěvníci na veletrhu LogiMAT 2015, produkce je plánovaná na zhruba polovinu roku 2015.