Potřebujete plastové přepravky, ale nevíte, jak postupovat při výběru?

Výběr vhodné přepravky

Nejprve je dobré určit předem, co budeme v přepravním obalu uchovávat. Důležité je znát nosnost a další vlastnosti zboží. Pokud mají být v přepravním obalu skladované potraviny, musí být zvolen box bezpečný pro potraviny, ESD úprava je důležitá v případě manipulace a skladování výrobků citlivých na elektrostatický náboj, přeprava malých částí vyžaduje celistvé stěny, cennosti musí být uchráněny před neoprávněným vniknutím do boxu, těžké položky zase vyžadují co největší nosnost obalu.

Výběr přepravky

Než se začneme poohlížet po vhodném přepravním obalu, je třeba si uvědomit, kde budeme tento obal používat. Zda ho využijeme k transportu a budeme s ním často ručně manipulovat, v automatickém skladu, policových regálech nebo na válečkových drahách. Budeme také převážet a skladovat prázdné boxy? Tyto otázky by měly být ujasněny nejdříve.

Výběr přepravky

Je pro Vás prioritní rozměr, nosnost, barva nebo odolnost přepravního boxu? Sepište své představy a požadavky a poraďte se s odborníky. Ti Vám rádi doporučí typ boxu, který nejlépe vyhovuje Vašim podmínkám.

Výběr přepravky

Najít správného dodavatele je velmi důležitý krok. Zvolit nákup přímo od výrobce je ideálním řešením. Takový dodavatel Vám velmi rád podá veškeré informace, představí možnosti a varianty zvoleného obalu, poskytne vzorek na vyzkoušení, případně Vás vezme rovnou do výroby, kde se podíváte, jak se zvolený obal vyrábí a testuje. Velmi užitečné jsou v tomto případě také reference.

 Výběr přepravky

Nakonec je dobré se zamyslet nad mottem T.Bati „Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci". Tudíž volit obal jen na základě ceny se většinou nevyplácí. Nechte si představit vybraný přepravní obal od více dodavatelů a porovnejte kvalitu, varianty, příslušenství, dodací podmínky a délku záruky.

Pro více informací o BITOBOXech nás můžete kontaktovat na marketa.musilova@bito.cz