Založení firmy AGROSTROJ Pelhřimov se datuje roku 1896, kdy z malé opravárenské dílny roste firma dnešních rozměrů a v roce 1990 vzniká akciová společnost AGROSTROJ Pelhřimov. Dnes už je však největší univerzální kooperující společností v Evropě a největším výrobcem zemědělských strojů v České republice.

 O zákazníkovi

AGROSTROJ Pelhřimov, a.s. se ve vlastním výrobním programu zabývá především výrobou finálních strojů, nástrojářskou výrobou a kooperací pro významné nadnárodní společnosti v oboru zemědělské techniky a užitkových vozidel jako nákladní automobily, autobusy, stavební stroje a vysokozdvižné vozíky. Dodávky montážních celků a finálních výrobků v rámci kooperací tvoří již 80 % objemu výroby. Vzhledem k rychlému postupu globalizace lze do budoucna předpokládat jejich další rozšiřování při vyhraněnější specializaci a při vyšší účasti na společném vývoji nových výrobků. Potvrzením kvality výroby je certifikát ISO 9001:2008 i zařazení jako "dodavatel třídy A" v hodnoceních vystavených zahraničními partnerskými firmami. Zlomovým momentem je také nedávná úspěšná certifikace dle standardů IATF.

Společnost v současných letech prochází velmi intenzivním rozvojem, jež zahrnuje důkladnou modernizaci stávajících zařízení a nákup nových progresivních technologií. Tyto nové technologie jsou i velmi šetrné k životnímu prostředí. Tak se Agrostroj již s předstihem připravil na provedení ekologického auditu a získal certifikát podle evropských norem ISO řady 14 001:2004.

V roce 2015 byla dokončena nová výrobní hala o ploše 65.000 m2 určená pro linkovou výrobu a montáž. V únoru 2018 byla rozšířena současná lakovna o čtyři nové robotizované práškovací kabiny od firmy GEMA. Lakovna se skládá z KTL základování s obrovskými vanami, z práškového a mokrého lakování. Celkově má Agrostroj Pelhřimov 23 hektarů výrobních ploch pod střechou. Tato fakta zaujala porotu soutěže EY Podnikatel roku, díky kterým se, Lubomír Stoklásek, šéf Agrostroje Pelhřimov, stal vítězem této prestižní soutěže.

Další velkou výhodou Agrostroje jsou jeho kvalifikovaní pracovníci. 42% zaměstnanců ve výrobě má vyšší střední odborné nebo vysokoškolské vzdělání. Toto je výsledkem systémové proaktivní personální politiky zaměřující se na aktivní spolupráci s odbornými školami a učilišti v místě nebo blízkém okolí. Vybudované edukační středisko dává nejnovější teoretické a pracovní zkušenosti studentům a novým zaměstnancům před tím, než začnou v Agrostroji pracovat. Nyní má Agrostroj více jak 2 700 zaměstnanců. Kromě různých benefitů a motivačních programů byla zahájena výstavba 100 nadstandardních bytů pro zaměstnance.

Požadavky zákazníka

Hlavním požadavkem bylo vhodné uskladnění součástek, s možností okamžitého přemístění.
Důležitým také byla jednoduchost odebírání materiálu z přepravky v případě postupného vychystávání a malého množství skladovaného v přepravce.

Řešení BITO

Návrhem ze strany BITO bylo uskladňování součástek ve velkoobjemových kontejnerech BITOBOX SL86, které jsou pro potřebu přemísťování vybaveny ližinami. BITOBOX SL86, moderní kontejner pro štíhlou výrobu, jako alternativa ke konvenčním GLT, mřížovým boxům a dalším velkým přepravkám z kovu nebo dřeva je z důvodu velmi nízké hmotnosti, vysoké stabilitě, jednodílné, pevné konstrukci a velmi snadnému čištění díky hladkým stěnám, velmi žádaným.

Mezi jeho další přednosti patří také nosnost – do BITOBOXu SL86 je možno vložit náklad o hmotnosti až 500 kg. Variabilita provedení nabízí koncepci dvou barev, kdy, pro lepší přehled, mohou být rohové sloupky boxu vyhotovené v pěti různých barvách. Zajímavostí je možnost vyhotovení sloupků v alternativních, tedy zákaznických barvách.

Víko poskytuje optimální ochranu proti znečištění. BITO k SL86 nabízí dvoudílné vyklápěcí víko, víko na kloubový závěs s možností převázání a uzavíráním pomocí plomb nebo nasazovací víko.

BITOBOX SL86 je možno dodávat jak bez klapky, tak i s uzavírací klapkou na dlouhé nebo krátké straně. Toto výrazně usnadňuje vychystávání dílů pro výrobní linky. Pro postupné odebírání či odebírání materiálu v případě malého množství v přepravce, byla řešením pro Agrostroj Pelhřimov varianta s uzavírací klapkou.

 

Zákaznická aplikace

Velkoobjemové přepravky BITOBOX SL86 jsou určeny pro skladování menších i větších produktů s požadavkem vysoké nosnosti a velkého objemu. Kapacita jedné přepravky je 500 kg, stohovatelnost potom 1.500 kg. V neposlední řadě obdržela přepravka cenu RED DOT design award.

Díky ližinám je možná jednoduchá a rychlá manipulace. Uzavírací klapka na podélné straně zajišťuje možnost okamžitého přístupu k postupně odebíranému materiálu.

 

Klíčové výhody pro našeho zákazníka

Jednoznačnou výhodou je kvalita provedení přepravek, jež se opírá o pětiletou záruku. Výrazně nižší hmotnost, menší náročnost na plochu u výrobních linek a snadná identifikace díky barevnému odlišení.